Lviv Gece Hayatı

Lviv Gece Hayatı

NOT: Lviv Gece Hayatı içeriği editörlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Lviv gece hayatı.. Dünyada en fazla üne kavuşmuş gece yaşantısının olduğu bir şehir Lviv. Gideceğiniz birçok ülkede, Lviv gece hayatına ve Lviv gece eğlencesine dair övgü içeren sözler duyabilir, hemen kısa bir Lviv turu yapmak istebilirsiniz. Lviv’de gece hayatı rengarenk ve oldukça hızlıdır. Lviv’de birçok alternatifinin bulunduğu gece kulüpleri, striptiz kulüpler ve barlara sahiptir.

 • Metro Club: Kentin yaklaşık olarak 1 km dışında bulunuyor. Merkeze yürüme mesafesinde olan Metro Club, iki büyük dans pisti ve konsept geceleri ile Lviv gece yaşantısının en bilinen mekanı. Gereksiz kalabalıktan ve aşırı Türk nüfusundan şikayetçi olanlar olsa da , Lviv’de gece geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz en kalabalık gece kulübü olduğunu bilmelisiniz.
 • Rafinad People: Diğer kulüplere göre daha küçük olsada oldukça samimi bir mekan. İç tasarımı diğer kulüplere göre daha özenli. Boyutu küçük olsa bile, Rafinad People’ın içerisinde bir disko, bir lokanta ve bir de striptiz kulüp bulunuyor. Metro Club’a gitmeye üşenenler için biçilmiş bir kaftan.
 • Fashion Club: Şehir merkezinde bulunan Lviv’in en şık kulüplerinden birisi. Saat gece ona kadar lokanta olarak işletilen mekan, sonrasında ise gece kulübüne dönüyor. İçeride karaoke bar ve nargile içebileceğiniz bir mekan bulunmakta. Kapıdan alınmama ya da çok falza giriş ücreti talep etme ihtimali var.
 • Kult: Ukrayna’da bulunan en iyi canlı müzik mekanlarından birisi. Ağırlıklı olarak caz ve müziklerin çaldığını bu mekan, bazı kişiler içinde gerçek bir rock bar olarak da tanımlanıyor. Klut; kulüp havası vermiyor olsa bile, arkadaşlarınızla oturup sohbet edebileceğin istersen de dans edebileceğin dans pistine sahip.
 • Zanzibar: Lviv gece hayatının en hareketli geçtiği mekanlardan birisi. Disko tarzda çalan müzik, tema partiler ve her gün eğlence bu mekanda. Çok fazla geniş bir alan için yapılmamış olsa bile, etkinliklerin tadını çıkarmak için herkese yer var. Parti arayanların yeri bu renkli mekan olabilir. Zanzibar’da House, Electro, R&B olmak üzere birden fazla müzik türünü dinlerken aynı zamanda da, Zanzibar’a özel olarak hazırlanmış lezzetlerin tadına bakabilir ya da arkadaşlarına bilardo oynayabilirsin.
 • Picasso: Eğer Lviv’de gece hayatını retro müzik ile geçirmek istiyorsan senin adresin Picasso olmalı. Mekanın adında anlaşılacağı gibi, ressam Picasso’dan esinlenerek hazırlanan mekan, girişinde büyük bir Picasso fotoğrafı ile karışılıyor. Gündüz saatlerinde bir şeyler yiyebilecek, birkaç yudum kahve içebileceğiniz mekan, 22:00 sularında Lviv gece hayatının en renkli geçen mekanlarından birine dönüşüyor. Canlı müzik performansları, retro temalı parti ve setleri ile bu mekana gitmelisiniz.
 • Tha Gas Station: Lviv’in en iyi gece kulüplerinden birisi olan The Gas Station’da yerel halk daha fazla bulunmakta.
 • Arsenal Club: Genel olarak elit ya da zengin sınıfının ziyaret ettiği bir gece kulübüdür. Fiyatlar diğer mekanlara göre biraz daha pahalı olduğundan dolayı turistler tarafından pek fazla ilgi görmemektedir.
 • Fest Republic Club: Turistlerin sıklıkla uğramış oldukları Lviv gece kulübüdür. Türkler tarafından da sevilen kulüp en güzel gece kulübü olmaya aday.

Lviv Barları

 • Musiclab Club Cafe: Kaliteli bir ortam içerisinde biranızı yudumlarken dostlarınız ile sohbet etmek için kaliteli bir ortamı vardır.
 • Haupt Bar: Lviv şehir merkezinde bulunan genellikle üniversiteli gençlerin takıldığı bardır.
 • Pyana Vishnya: Sadece bira değil aynı zamanda da soğuk ve sıcak içecekleri her zaman bulabileceğiniz Lviv barıdır.
 • Libraria Speak Easy Bar: Genellikle caz müzik türü çalınan bir bardır. Fiyat bakımından da oldukça ucuzdur.

Lviv gece hayatı fiyatları ise gideceğiniz mekanlara göre değişlik gösterebileceği gibi, Türkiye’de orta bir gece kulübünde 400-500 TL arasında bir fiyata arasında eğlenebilirken; Lviv’de hem eğlenip hem de içkiyi yeterince tüketmek için en fazla ödemeniz gereken fiyat 50 dolardır.

Lviv’de konaklama konusunda bilgilere ise Lviv’de Nerede Kalınır ? Adlı yazımızdan ulaşabilir ya da Lviv hakkında genel bilgilere ise Lviv Gezi Rehberi adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.