Kiev’de Kesinlikle Gidilmesi Gereken 5 Müze

NOT: Kiev’de Kesinlikle Gidilmesi Gereken 5 Müze içeriği editörlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Köklü tarihi boyunca Hazarlar, Türkler, Altınordu’ların egemenliği altında uzun seneler geçirmiş olan Kiev; günümüzde ise Doğu Avrupa ülkelerinden bir diğeri olan Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kenti durumundadır. Yaklaşık üç milyona yakın nüfusu ile Karadeniz kıyılarında ki en fazla tercih edilen yerleşim yerleri arasında yer alan kent, her sene oldukça fazla sayıda yerli ve yabancı gezgin tarafından seyahat etmek için gidiliyor. Kiev’e gelen gezginlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerin arasında ise Kiev’in tarihi geçmişi ve kültürel birikimini göz önüne seren etkileyici müzeler yer alıyor. İşte Kiev’de bulunan müzeler;

Kiev’de Gezilmesi Gereken 5 Müze

Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi

Kentte kurulmuş en eski müzelerden birisi olan Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi, gezginlerin uğramadan geçemediği yerlerden birisi. 1904 senesinde kurularak ziyaretçilerine kapılarını açan bu etkileyici müze, Ukrayna’nın kültürel geçmişini merak edenler için oldukça etkileyici bir yer. Müzeyi 10.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi

Gruşevskogo Caddesi’nde bulunan ve dünyanın her köşesinden gelen sanat eserlerinin toplanmış olduğu bir müze olan Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi, kentin en gözde noktaları arasında bulunuyor. Sanat meraklısı gezginlerin ve yöre halkının ziyaretleri için 10.00 – 18.00 saatleri arasında açık.

Getman Müzesi

10. Spasska Caddesi’nde bulunan ve yöre halkı tarafıfndan Mazepi’nin Evi olarakta bilinen Gettman Müzesi, Ukrayna tarihini gözler önüne serilmesine yetiyor. 300 sene öncesinden günümüze kadar uzanan geniş koleksiyona ev sahipliği yapan müze, 10.00 – 17.00 saatlari arasında ziyaretçilerine kapısı açık oluyor.

Ukrayna’nın Kültür Mirası Müzesi

Moskovskaia Caddesi’nde bulunan Ukrayna’nın Kültürel Mirası Müzesi, 10.00 ve 17.00 saatleri içerisinde ziyaret edilebilen müze içerisinde; eski edebiyat eserleri , gazete kupürleri ve resimlerin yanı sıra Ukrayna dilince yazılmış okul kitaplarınıda görebilmeniz mümkün.

Taras Şevçenko Devlet Müzesi

Taras Şevçenko Devlet Müzesi, Taras Şevşenko Bulvarı çevresinde yer almaktadır. Müze 10.00 ve 17.00 saatleri arasında meraklıları için ziyarete açık oluyor. Taras Şevçenko Devlet Müzesi içerisinde Ukrayna bağımsızlık mücadelesinin öncü kişisi olan Taras Şevçenko’nun kişisel eşyalarının yanı sıra, çeşitli el yazmaları ve resimler de sergilenmekte.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.